Etiket - Çekmeköy

Çekmeköy Hurdacılar

İstanbul Çekmeköy’de her türlü hurdaları ücretsiz olarak verilen adresten alan ve güncel fiyatlarla nakit ödeme yapan https://www.trhurdaci.com, hurdaları geri dönüşüme kazandıran bir şirkettir. Hurdalara en az aslı kadar değer veren çekmeköy hurdacılar toplumu maddi olarak kalkındırmanın yanında harcanan teknolojik enerjinin de azalmasını sağlıyor.

Hurda Nedir?

Hurda eskiyen, kullanılmayan veya kullanılamayacak hale gelen her türlü demir, çelik, alüminyum, pirinç ve bakır gibi metallere denir. Kullanım süresi bitmiş ve geri dönüşüme müsait olan her türlü şey hurdadır. Hurdaların geri dönüştürülerek kullanılması, doğal kaynakların hızlı tükenmesini engeller. Geri dönüşüme önem veren ülkelerin gelişmişlik düzeyleri de artar. Bir ürünü geri dönüşümle elde etmek yeniden üretmekten daha ucuz ve basit bir teknoloji gerektirir. Metaller dışında hurda olarak geri dönüşüme kazandırılacak endüstriyel atıklar, plastik, polyester, eskimiş lastikler gibi daha birçok ürün vardır.

Geri Dönüşümün Önemi

Kullanılmayan, süresi dolmuş, eskimiş hurda niteliği kazanmış ürünlerin tekrar değerlendirilip kazanılmasına geri dönüşüm denir. Geri dönüşüm sayesinde doğal kaynaktan kullanılacak madde yerine eskiyen hurdalar kullanılır. Böylece doğal kaynaklar korunmuş olur. Doğal kaynaktan ürün elde etmek, geri dönüşüme göre daha çok enerji ve emek gerektirir. Geri dönüşümle enerji tasarrufu sağlanmış olur. Hurdalar hangi türde olursa olsun sonuçta çöp niteliğindedir. Fakat geri dönüşüm yapılarak atık miktarı azaltılır. Geri dönüşüm ülkeler için dolaylı ekonomik yatırımdır. Ne kadar çok geri dönüşüm olursa ekonomik kazanç o kadar artar. 

Daha fazla oku...
Hemen Ara Hurdacı
Hemen Ara 0 5 4 4 8 5 4 3 2 9 1
Hemen Teklif Alın!