Etiket - Sancaktepe Hurda

Sancaktepe Hurda Alan Yerler

İstanbul Sancaktepe’de her çeşit hurdayı alan https://www.trhurdaci.com Anadolu yakasında hizmet veriyor. Sancaktepe hurda alan yerler arasında bakır, demir alüminyum, çelik başta olmak üzere hurda değeri taşıyan bütün eşyaları ederini nakit olarak ödeyip verilen adresten ekstra ücret istemeden alıyor. ​​​​​Sürekli güncellenen hurda fiyatlarını takip ederek, en son fiyatlarla hesaplama yapıyor.

Hurda

Artık kullanılmayan, bozulup tamir edilemeyen veya yenisi alınan her türlü eşya hurda niteliğindedir. Bazen bir bakır bazen bir çelik bazen bir demir bazen de alüminyumdan yapılmış olabilirler. Bunların dışında teneke içecek kutuları, naylon poşetler, karton kutu ve gazeteler, cam şişeler de geri dönüşüm için satın alınıyor. Trhurda aldığı hurdaları geri dönüşüme kazandırarak aynı zamanda enerji kaybını da önlüyor.

Geri Dönüşümün Önemi

Geri dönüşüm, eskimiş, bozulmuş, kırılmış kısacası çöp niteliği kazanmış eşyaların bir takım işlemlerle tekrar kullanılacak ana maddesine dönüştürme işlemidir. Bir bakıma eşyanın ham maddesi ne ise ona tekrar dönme sürecidir.

Geri dönüşüm ile kullanılan enerji ve maddi kaynak tüketimi, kaynağından üretime göre daha azdır. Kaynakların tükenmesini engelleyen geri dönüşüm ayrıca maddi olarak da kazanç sağlar. Hurdaların toplanması, geri dönüşüme satılması, geri dönüşümdeki işlem sürecinde çok sayıda kişiye iş imkânı sunuyor. Bunun yanında dünya üzerinde giderek artan atık çöplerin ayrıştırılması ve tekrar kullanılabilir hale gelmesi büyük önem taşıyor.

Daha fazla oku...
Hemen Ara Hurdacı
Hemen Ara 0 5 4 4 8 5 4 3 2 9 1
Hemen Teklif Alın!